• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Koçluk Eğitimi

Muğla Koçluk Eğitimi
Koçluk Eğitimi

Gelişim ihtiyacı içinde olan bir profesyonele hem sistematik bir yapı hem de bir ‘yol arkadaşlığı’ sunan “koçluk” kavramının önemini iş dünyası her geçen gün daha iyi kavrıyor.

Coaching” kelimesi, İngilizce’de değerli malların bir noktadan diğerine taşınması için kullanılan bir ulaşım aracı olarak tanımlanır. Bu isim  ilk kez 1500’lü yıllarda kullanılmış ve halen de kullanılmakta. Bugün “koçluk” kelimesinin iş yaşamındaki kullanım alanına baktığımızda, kelimenin bu orijinal anlamını halen koruduğunu görüyoruz.

Koçluk kişilerin farkındalık kazanarak, yaşamlarında bulundukları noktayla olmak istedikleri nokta arasındaki mesafeyi geleceğe odaklanarak ve eyleme geçerek kapatmasını sağlayan planlı bir gelişim sürecidir.

Muğla Koçluk Eğitiminin en önemli özelliği sorgulayıcı bir sistem olmasıdır. Kişiler arzuladığı hedefe ulaşmak için kendisini harekete geçirecek bir etkene ihtiyaç duyar. Koçluk sistemindeki güçlü sorularla yapılan sorgulama tekniği kişiyi düşündürerek bazen fark etmesini, bazen de başka açılardan kendisine ve hayata bakmasını sağlayarak eyleme geçmesini kolaylaştırır.

Muğla koçluk eğitiminde bireysel olarak hayatın her merhalesindeki değişimler tek tek öğretilemez. Size yeni yaşamınızı nasıl programlayabileceğiniz öğretilir. Hayatın gerçeklerini farklı açılardan bakarak nasıl yorumlayabileceğiniz gösterilir. Hayatı doğru olarak nasıl okuyabileceğinizi görebilirsiniz. Bireysel koçluk eğitimleriyle son teknolojinin egemen olduğu hayatı çok daha kolay yaşayabilirsiniz. Başarıları elde edebileceğiniz bilgi birikimine, en kolay en kısa olan yoldan nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yoğun ve güçlü bir öğrenme sürecidir ve öğrenme unsurlarının bütünleştirilmesiyle birlikte, koçluk konusundaki ustalığınızı derinleştirir. Koçluk uygulamalarınızın denetimi ve geribildirimi öğrenme laboratuarlarına katılım danışanlara koçluk etme ve koçluk deneyiminden öğrendiklerinizi amaca yönelik bir şekilde yansıtma; onaylanmış bir koçtan koçluk desteği alma görevler ve ekstra okumalarla uğraşmadır. Ayrıca, model ve prensiplerin koçluk sürecini ve deneyimini tanımlamaktaki ortak rolüne ilişkin daha derin bir bilinç kazanarak ve anlayışınızı geliştireceksiniz.

Muğla Koçluk Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Koçluk Eğitimi tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Koçluk Eğitimi başlıklı 1260 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın