• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Koçluk Eğitimleri

Muğla Koçluk Eğitimleri
Koçluk Eğitimi

Muğla koçluk eğitimleri, alanında uzmanlaşmış profesyonel bir koçla koç olmak isteyen kişi arasında özel bir takım ilke ve prensiplere dayalı ve uzmanlık gerektiren bir süreç olarak tanımlanabilir. Koçluk seansları; profesyonel koçlarla karşılıklı olarak bire bir yapılan görüşmelere verilen isimdir. Danışan ve koç bir konu üzerine odaklandığı zaman bir ya da duruma göre birkaç seans sürecek bir çalışma temposuna girerler. Bireysel gelişim ve kişisel farkındalık için profesyonel koçlarla çalışmak verilebilecek en doğru karardır. Muğla Profesyonel Koçluk seansları, kişilerin yaşamları içerisinde karşılaştıkları her türlü sorunu çözüme kavuşturmak için kendi içlerinde hali hazırda var olan fakat şimdiye kadar tam olarak yararlanamadıkları kaynaklarını harekete geçirerek çözümler ürettikleri bir süreçtir. Profesyonel Koç ve Danışan arasında yapılan birebir görüşmeler, bireyin kendi kendine ilham verdiği, motivasyon kaynaklarını kendi iç dünyasında bulmaya başladığı ve bunların doğal bir sonucu olarak köklü çözümlere ulaştığı ve değişimler gerçekleştirdiği önemli çalışma zamanları olarak nitelendirilebilir.

Muğla Koçluk Eğitimleri, yapısı itibariyle yoğun ve güçlü bir öğrenme sürecidir ve öğrenme unsurlarının bir araya getirilmesiyle yoluyla, koçluk alanında mevcut bulunan ustalığınızı daha da derinleştirir. Koçluk ile ilgili kullanmakta olduğunuz uygulamalarınızın denetimi ve geribildirimi gibi noktalarda danışanlara koçluk yapma ve her bir koçluk deneyiminden öğrendiğiniz benzersiz şeyleri  belirli bir amaca ve hedefe yönelik bir biçimde yansıtma; onaylanmış ve profesyonel bir koçtan koçluk alanıyla ilgili destek alma ve ekstra kitap ve döküman okumalarla uğraşmadır. Bunlara ek olarak, bu süreç içerisinde uygulanan model ve prensiplerin profesyonel koçluk sürecini ve deneyimini eksiksiz bir biçimde tanımlama konusundaki ortak rolü ile ilgili olarak daha derin bir bilinçlilik düzeyine sahip olacak ve anlayışınızı daha ileri düzeylere çıkartabileceksiniz.

Muğla Koçluk Eğitimleri Size Uygun mu?

Koçluğun size, içerisinde bulunduğunuz koşullarda belirgin bir şekilde faydası olup olmayacağını belirleyebilmek için ilk olarak koçluk çalışmaları ile ilgili beklentilerinizi belirlemeniz doğru karar alabilmeniz için size fazlasıyla yardımcı olabilir. Gerekli değerlendirmeyi yapmanıza rağmen arzu ettiğiniz sonuç ile ilgili olarak net bir fikre sahip olamıyorsanız, profesyonel bir koç ile yapacağınız ortaklık arzu ettiğiniz sonuca daha kolay bir biçimde ulaşabilmek adına bir strateji geliştirmek için değerlendirilebilecek iyi ve doğru bir araç olabilir. 

Şuan sahip olduğunuzdan daha farklı bakış açılarını öğrenmenin hayatınızın her alanı içerisinde size ne derecede yararlı olacağını ve kazandığınız bu yeni bakış açılarını değerlendirme ile ilgili düşüncelerinizi kendi içinizde değerlendirmeye alabilirsiniz. 

Bunlara ek olarak kendinize iş ya da özel hayatınız içerisinde ciddi ve köklü bir takım değişiklikler yapmak, yaşam kalitenizi arttırmak adına gerekli olacak olan zaman ve enerjiyi ayırmak için hazır olup olmadığınızı sorun ve bunu iyi bir şekilde değerlendirmeye alın. 

Eğer yukarıda bahsettiğimiz sorulara verdiğiniz cevap "evet" ise, Muğla Koçluk Eğitimleri sizin bulunduğunuz noktadan ileriye gitmeniz ve arzu ettiğiniz gelişimi sağlamanız için en ideal yol ve istediğiniz değişimleri yakalamanın en hızlı şeklidir..

Ücretsiz ön görüşme için bizden randevu almanız yeterli.

Muğla Koçluk Eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi almak için  0(252) 213 00 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimleri tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Koçluk Eğitimleri başlıklı 1698 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın