• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Koçluk Semineri

Muğla Koçluk Semineri
Koçluk Semineri

Koçluk kültürü içerisinde, söz konusu bu kültür düzeyine sahip olan bireyler iletişimlerini birbirleri ile saygı düzeyini koruyarak seviyeli bir biçimde sürdürür, birbirlerine aralarına sınırlar koymaksızın gereken raporları verir, mevcut durumdaki iş ilişkilerini daha iyi bir düzeye hangi yöntemlerle götürebilecekleri üzerinde aktif bir şekilde çalışır, kişisel dünyalarındaki ve iş hayatlarındaki verimlilik düzeylerini ne şekilde ve hangi yöntemleri kullanarak daha üst seviyelere çıkaracaklarının yol ve yöntemlerine ulaşır ve bu yöntemleri zaman kaybetmeden uygulamaya geçirir. Bireysel ve kurumsal gelişim açısından etkin geri bildirim almanın ve vermenin ne kadar güçlü bir araç olduğunun farkına varır, yüksek güvene dayalı ve samimiyet temelli ilişkiler kurar, bunlar sayesinde de bireysel ve iş performansını mevcut düzeyin çok daha üstüne çıkartır.

Muğla Koçluk Semineri, karar alma süreçleri ile ilgili olarak, doğru ve etkin kararlar alabilmek kısacası doğru hedefler belirleyebilme sanatı olarak tanımlanabilir. Hayatımız aldığımız irili ufaklı kararlar aracılığı ile şekillenir. Sağlıklı ve doğru kararlar alabildiğimiz ve bu kararları uygulayabildiğimiz sürece kendi hayatımız ile ilgili sorumlulukları elimizde tutmayı başarabiliriz. Hayatımız içerisinde aldığımız bazı kararlar diğer kararlarımızdan daha önemlidir, bazıları ise önemsiz olabilir. Belirli zaman dilimlerinde kararlarımızı kendi başımıza alabiliriz, bazı kararları ise içerisinde bulunduğumuz çevreye göre oluşan sosyal baskılar biçimlendirir.

Koçluk çalışmalarının özü üretken olmak ve mevcut durum içerisindeki çözüm alternatiflerini artırmaktır. Davranış değişikliği oluşturabilmek insanın başka insanlar üzerinde meydana getirdiği etkiyi anlamasından geçer. Davranış değişikliği oluşturmak ve bunu koruyabilmek kolay bir süreç değildir. Çünkü değişim yaratabilmek, kararlılık, irade ve dayanıklığa sahip olmayı gerektirir.

İyi bir koçun sahip olması gereken ilk özellik etkin iletişim becerilerine sahip olmasıdır. Daha aktif ve empatik dinleme becerisine sahip kişidir. Danışanı ile iyi bir biçimde uyum kurar. İyi ve aktif bir gözlemci konumundadır. Danışan durumundaki bireye güven verir. Güçlü ve etkili bir takım spesifik sorular sorar. Danışmanlık ilişkisi içerisinde iyi bir lider konumundadır. Danışan kişiyi hiçbir biçimde yargılamadan ve yönlendirmeden dinler. Her insanın mevcut durumdaki gerçekliğine ve oluşturmuş olduğu yaşam modeline, doğrusuyla ve yanlışıyla, saygı gösterir. 

Muğla Koçluk Semineri Hangi Alanlarda Düzenleniyor?

Muğla Yönetici Koçluğu: Yönetici pozisyonundaki kişinin, kendisinin ve yönettiği ekibinin performansını arttırmak adına gereken bütün becerileri edinmesi ve kişisel ve kurumsal hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Muğla Beceri Geliştirme Koçluğu: Prezentasyon becerisi kazanma, topluluk önünde etkili bir şekilde konuşma ve proje yönetimi gibi uzmanlık gerektiren konularda çalışanlara ve danışan kişilere yardımcı olur.

Muğla Grup Koçluğu: Grup çalışmaları içerisinde, grupların etkinlik düzeylerinin gelişmesini sağlar.

Muğla Kariyer Koçluğu: Danışan bireyin kariyer seçimi ile ilgili konularda karar vermesine yardımcı olur.

Muğla Yaşam Koçluğu: Danışan konumundaki kişinin sürekli olarak değişen yaşam şartlarına iyi ve aktif bir şekilde uyum sağlaması, iş hayatı ve özel yaşamı arasındaki dengeyi doğru bir biçimde kurabilmesine imkan sağlar.

Ücretsiz ön görüşme için bizden randevu almanız yeterli.

Muğla Koçluk Semineri için  0(252) 213 00 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Semineri tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Koçluk Semineri başlıklı 1143 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın