• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Öğrenci Koçluğu

Muğla Öğrenci Koçluğu
Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu, öğrenci kimliğindeki bireyin, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlemesinde çözüm yaratıcı yaklaşımlarda bulunur. Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

Öğrenci, odaklanma sıkıntısı ile dersi derste dinlemekte zorlanır. Ya da evde planlı ve düzenli çalışmaz. “Konsantre olamadığını” düşünür ve bunu aşamayacağı, zorlayıcı bir sebep olarak görür. Oysa öğrencinin çalışma arzusu varsa, konsatrasyon teknikleri çalışarak bu sorun aşılabilir. Beyni etkili ve doğru yönlendirme ile konsantrasyon sıkıntısına çözüm bulmak mümkündür. Çünkü konsantrasyon sorunu, teknik ve yöntemlerin düzenli uygulanmasıyla halledilebilir.

Muğla Öğrenci koçluğu her zaman, öğrencinin nerede olduğu ve nereye gitmek istediği hakkındadır. Öğrenci nerede olduğu ile olmak istediği yer arasındaki boşlukta hissedebilir. Öğrenci koçu, öğrencinin bu boşluğu başarılı ve sancısız bir şekilde geçebilmesi için tüm odağını öğrencisinin üzerinde toplar. Onunla ilgilenir, potansiyelinin farkında olmasına, ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Öğrencisi ile motivasyon odaklı çalışmalar yaparak, öğrencinin başarısını arttırmada etken olur.

Öğrenci koçluğu öğrencilerin kendilerini tanımaları ve kişisel stratejilerini belirleyebilmeleri için profesyonel destek sağlayan danışmanlık hizmetidir. Kötü öğrenci yoktur, sadece öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrenci vardır. Hepimiz içimizde büyük bir potansiyel ile doğarız. Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak Muğla Öğrenci Koçluğu çalışmasının özünü oluşturur.

Muğla Öğrenci Koçluğu ile ilgili detaylı bilgi almak için 0252 213 00 98 numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Muğla Öğrenci Koçluğu başlıklı 2238 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın