• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Öğrenci Koçluğu

Muğla Öğrenci Koçluğu
Öğrenci Koçluğu

Muğla Öğrenci Koçluğu, sınavlara hazırlık sürecindeki öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımaları, güçlü yönlerinin ve bireysel yeteneklerinin farkına varmalarını, spesifik hedefler koymalarını ve hedefleri doğrultusunda ilerlemelerini sağlamaya ve mevcut kaynaklarını daha iyi ve etkin bir şekilde kullanabilmelerine yönelik, yol haritası ve eylem planı yaparak harekete geçmelerine destek sağlayan süreçtir.

Bireyin hedeflerine ulaşabilmesinin tek yolu hemen eyleme geçmesidir. Öğrencileri harekete geçmeye yönelterek onları şimdiye kadar durduran, engel olan unsurları temizleyip hayatlarından çıkartarak mücadele edebilme güçlerini arttırmaya yönelik bir tür yöntemler bütünü olarak uygulanacak Muğla Öğrenci Koçluğu seanslarından öğrenciler kendileri ile ilgili daha fazla bilgiyle; duygusal ve sosyal zekalarıyla da tanışmış ve bunları hedefleri açısından doğru bir şekilde kullanabilecek yetkinliğe erişmiş olarak ayrılacaklardır.

Muğla Öğrenci Koçluğu ile Neleri Gerçekleştirmeyi Amaçlıyoruz?

Öğrenci konumundaki bireylerin sınavlara hazırlık, özellikle SBS ve LGS - LYS hazırlıkları ile ilgili süreci daha iyi bir biçimde programlama yapılarak titizlikle yürütülmesi gereken aktif bir süreçtir. Sınavlara iyi bir şekilde hazırlanabilmek için sadece derslerle ilgili bilgi sahibi ve konulara hakim olmak yeterli olmamaktadır, öğrenci stres, korku ve kaygılarıyla bildiği şeyleri sınav süresi içerisinde bu olumsuz duyguların ağır basmasından ve öğrenciyi sabote etmesinden dolayı ezbere bildiği konuları  hatırlamakta zorluklar yaşayabiliyor. Bu nedenlerden dolayı yıllar boyunca oluşturmuş olduğu altyapısı ve sınava hazırlık sürecinde verdiği yoğun emek ve fedakarlıklar bir anda boşa gitmiş olabiliyor. 

Saydığımız bütün bu nedenlerden dolayı her bir öğrencinin sınavlara duygusal, zihinsel ve ruhsal bakımdan en iyi biçimde hazırlanması ve bundan dolayı stres, korku, endişe gibi bir takım olumsuz duygulardan, yapamayacağına inanması, başarısız olduğunu düşünmesi, yetersiz hissetmesi gibi bir çok olumsuz inanç sistemlerinden ve bu inanç sistemlerinin etkilerinden kurtulması gereklidir. Muğla Öğrenci Koçluğu Seanslarında ki, Öğrenci koçları, öğretmenlere ve anne babaya profesyonel anlamda destek olmanın yanı sıra öğrencinin (EQ)Duygusal Zeka’sının daha üst seviyelere çıkarak mevcut IQ’sunu en üst düzey performansta kullanabilmesini hedefler.

Muğla  Öğrenci Koçluğu ile Öğrencinin kazanacağı yetkinliklerden bazıları:

Öğrenci kendisini olumlu olarak ifade etmeyi öğrenir, empati kurabilme yeteneğini geliştirir.
→Aile ilişkileri açısından aile içerisindeki bağları güçlenir.
→Sistemli ve verimli bir şekilde ders çalışma alışkanlığı edinir.
→Üretkenliğini geliştirmeyi öğrenir.
Öğrenci dışarıdan uyarılmaya gerek kalmadan kendi kendine ders çalışma alışkanlığı kazanır.
→Hızlı okuma ve anlama becerisine sahip olur.
→Sınav stresiyle başa çıkabilmeyi, başarısızlık ile ilgili konuların önüne geçilmesi, sınav ile ilgili ayırdığı değerli zamanını ve kaynaklarını en etkin ve verimli biçimde değerlendirmeyi, doğru şekilde odaklanmayı öğrenir.
Öğrenci, mevcut özsaygısını ve özgüvenini arttırır.
→Sorumluluk duygusu, çevreye olan duyarlılığı, girdiği sosyal ortamlar içerisindeki girişkenliği,  arkadaşları ile kurduğu ikili ilişkileri gelişir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Muğla Öğrenci Koçluğu için 0 (252) 213 00 98  numaralı telefonu arayabilir ya da Muğla Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Öğrenci Koçluğu başlıklı 2155 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın