• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla Profesyonel Koçluk

Muğla Profesyonel Koçluk
Profesyonel Koçluk

Muğla Profesyonel koçluk çalışmaları, koçluk yetkinliğine sahip nitelikli bir koç ile bir danışan kişi ya da takım/kurum arasında gerçekleştirilen, belirlenen ortak hedefler temel alınarak sıra dışı sonuçlara ulaşılmasını sağlayan profesyonel, sonuç odaklı ve dinamik bir ortaklık sürecidir. Koçluk süreci içerisinde çalışılmaya başlanılan kişiler, kendi arzu ettikleri sonuçları elde etmek amacıyla gerekli olan bir takım beceri ve hareketler üzerine odaklanırlar.

Muğla Profesyonel Koçluk çalışmaları; değerli bir bireyin, yani sizin içinde bulunduğunuz durumdan (şu anki konumunuz) apayrı bir noktaya (hedeflediğiniz yer) ulaşılmasını sağlayacak olan araç , hizmet, danışmanlık hizmeti ve yol arkadaşlığı şeklinde değerlendirilebilir.

Burada ilk olarak, ‘değerli bir kişi’ derken neyi kastettiğimizi açıklığa kavuşturalım. Hangi kriterlere göre ölçülüyor bu değer?

Değerli kişi; içinde henüz kullanılmadığı hatta belki farkında bile olmadığı bir potansiyeli olan, bu potansiyeli doğru bir şekilde kullanılması sağlandığı zaman yeni bir değer ortaya çıkartabilecek ve fark yaratabilecek olan kişi demektir. En önemli nokta ise, farklı bir yerde (şuan bulunduğu konumdan daha üst seviyede bir konum) olma gereksinimi ya da isteği içerisinde olan kişi demektir.

Danışan konumundaki bireyler hedeflerini en ideal biçimde gerçekleştirmek ile ilgili olarak bir koçtan profesyonel anlamda destek alır. Fakat ne kadar destek alırsa alsın, istediği değişimi yaratacak adımları atacak olan danışanın kendisinden başka bir şey değildir. Koçluk süreci boyunca koçtan değerli bir takım fikir ve öneriler alır; koçun kendisine yönelttiği sorular yoluyla yeni bir dizi bakış açısı geliştirir. Bütün bunları yaparken koç ile danışan arasında duygusal bir bağımlılık durumu oluşturulmaz çünkü koç danışanın tek başına çözemediği sorunlarını çözmek için çalışmaz. Muğla Profesyonel Koçluk ilişkisi içerisinde amaç, hedeflerini ve istediği her türlü değişimi kendi başına başarabilecek durumda olan bir bireye ek olarak destek vermektir diyebiliriz.

Muğla Profesyonel Koçluk Çalışmalarının Faydaları Nelerdir?

Profesyonel Koçlar ile çalışan kişiler iş hayatlarında ve özel yaşamlar içerisindeki rollerinde bireysel girişim ve çeşitli fırsatlar karşısında yeni ve farklı bakış açıları, gelişmiş düşünce yöntemleri ve çabuk karar verme becerileri, gelişmiş bireysel etkinlik ve sürekli artan güven duygusu gibi bir takım eşsiz deneyimler ile karşılaşırlar. Bireysel düzeydeki etkinliklerini geliştirmek ve aktif bir yaşam felsefesi edinmek üzere verilen sözle tutarlı bir şekilde verimlilik, iş ve özel yaşam içerisinde kişisel tatmin konularında gözle görülür bir dizi sonuçlar alınmasında ve kişisel hedefler ile ilgili noktalarda başarı beklentileri, önceden tahmin edilemeyecek derecede yüksek olmalıdır.

Ücretsiz ön görüşme için bizden randevu almanız yeterli.

Muğla Profesyonel Koçluk Çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi için 0(252) 213 00 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Profesyonel Koçluk tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla Profesyonel Koçluk başlıklı 1069 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın